WordPress İletişim Formu Ekleme

wordpress de iletişim formunun iki aşaması vardır;

  • Tasarım kısmı
  • Kodlama kısmı

Tasarım kısmı kullanıcıların gördüğü kısmı dizaynı rengi vb gibi özellikleri kapsarken kodlama kısmı iletişimin arka planı yani mesaj yazınca bu mesajı admine veya istenilen yere yönlendirecek kod yapısıdır.

Tasarımı kısmını En çok kullanılan bizimde web sitemizde kullandığımız eklenti olan Contact Form 7 eklentisini kurmamız gerekiyor.
iletisim1

yükledikten sonra eklenti içine girilecek ve default oluşturulan yapıdan direk kodu alabiliriz.

iletisim2

burdan kodu kopyalayıp iletişim sayfanıza ekleyebilirsiniz.

iletisim3

 

“kime” yazan kısım bu iletişim formunda gönderilen mail kime gitsin kısmıdır. bütün bu ayarlar yaptığımıza göre iletişmin 1. kısmı tamamlanmıştır.

iletişimde kodlama kısmı

Makalemizin ilk kısmında iletişim formunu oluşturup sitemize ekledik. yapmamız gereken şimdi arka planı hazırlamak ve doldurulan iletişim formlarını gönderebilmek için kod oluşturmak.
bizler için bu bahsettiğim tüm kodların birleşimi bir eklenti haline getirilmiş ve sunulmuş durumda. tekrar eklenti ekle diyerek smtp yazıp “wp mail smtp” eklentisini kuralım. Eklentiyi kurduktan sonra kullandığınız sunucunuzda bir mail oluşturmanız gerekmektedir. mail oluşturma için bizlerle iletişim kurabilir destek isteyebilirsiniz.

smtp eklentisi sayfasının ayarlarını olması gerektiği gibi tek sayfa resim olarak ekliyorum.

resimde ayarlar ve ne yazılması gerektiği yazmaktadır. inceleme sağlayıp web sitenize kurulumunu yapabilirsiniz.

smtp

bütün bu ayarları yaptıktan sonra test için smtp sekmelerinde olan  “Email Test” kısmından deneme yapabilirsiniz.

Etiketler

Furkan ABALI

Merhabalar öncelikle web sitemizde olduğunuz için teşekkür ederek biyografime başlamak istiyorum. yazılım eğitimi gören üniversitemden yüksek lisans ile mezun olup kendimi bilişim sektöründe geliştiren ve geliştirmeye devam ederken buldum. okulumu süleyman demirel üniversitesinde okudum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı